Brook Preloader

Hakkımızda

Biz Kimiz?

Dicle ailesinin, 30 yılı aşkın bir ticari geçmişi 1960lı  yıllarda bir kamyon ile başlayan taşımacılık faaliyeti zaman içerisinde araç, kamyon, traktör alım-satımı ile yoluna devam etti, 1988 yılında gıda alanında da faaliyet gösteren aile bu dönemde Tariş, Çaykur ve Unilever gibi önemli firmaların Adıyaman ili bayiliğini yaptı. Aile 1995 yılında Adıyaman ISUZU yetkili satıcılığı hizmetlerini vermeye başladı.

1998 yılında Tekstil alanındaki yatırımlarını da yoğunlaştıran dış pazara dönük üretimi ile kısa zamanda önemli aşama kaydetti. İnternet Tekstil günümüzde organik tekstil ürünleri de üretebilen, dünyanın sayılı markaların üretim yapan yaklaşık 700 çalışanı ile entegre bir tesise sahiptir.
Dicle ailesi otomotiv, gıda ve tekstil' in yanı sıra tarımsal alanda da yatırımlar yapmıştır. Firma Anadolu Efes Malt Biracılık A.Ş' nin en önemli arpa tedarik merkezi olan tesislerinde tohumluk arpanın çiftçilere dağıtımı ve mahsulün Anadolu Efes'e sevki işini yürütmektedir. Efes'e yapılan arpa taşımacılığını kendisine ait nakliye filosu ile yapan aile zaman içerisinde Anadolu Efes'in yıllık arpa ihtiyacının %65 ine varan hacme ulaşarak önemli ölçüde Adıyaman ekonomisine katkı sağlamıştır.
Ford Plaza 2006 yılında Adıyaman' da hizmete girdi. Ardından Koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinen aile, AVİS Adıyaman noktasını bünyesine aldı.
İnterteks Otomotiv A.Ş. Ülkemizde hatırı sayılır büyüklükte işler yapan Filo Kiralama şirketleri ile birlikte ortak projeler üreterek bünyesinde, Uzun dönem kiralama hizmetleri de verirken, Ford Otosan' ın yüksek önem verdiği, FordTrucks projesi ne 2014 yılında dahil olarak Gaziantep te 4S Ford Trucks Plazası ile ağır ticari araç pazarında hizmet vermeye başladı.
Günümüzde Adıyaman ve Gaziantep illerinde Ford Markalı Binek, Ticari ve Ağır Ticari araçlarının satış ve satış sonrası hizmetlerini yürüten şirketimiz, bu ana işlerine ek olarak Uzun dönem Araç Kiralama, Günlük Araç Kiralama, Sigorta, 2. El Araç Satışı, Araç Ekspertiz hizmeti ve Yedek Parça satış hizmetleri vermektedir.
Top